Sıkça Sorulan Sorular

Bağcılar Belediyesi Bağlantısı nerelerde bulunmaktadır?

Bağcılar Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan merkezi parklar, yürüyüş yolları ve caddelerde bulunmaktadır. http://3b.bagcilar.bel.tr/KapsamaAlanlari linkine tıklayarak kapsama alanlarımızı görebilirsiniz.


Bağcılar Belediyesi Bağlantısı 3B'ye nasıl bağlanabilirim?

Kablosuz internet bağlantısı - Wİ-Fİ özelliği olan dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefon vb. cihazlardan Bağcılar Belediyesi Bağlantısına bağlanabilirsiniz.

Kablosuz internetin kapsama alanları içerisinde bulunup, cihazınızın kablosuz internet (Wireless) özelliğini açınız. Bağcılar Bld 3B kablosuz ağını seçiniz. Herhangi bir şifre sormadan ağa bağlanacaktır.
(İnternete girmek için aşağıdaki işlemleri de yapmanız gerekiyor.)

Daha sonra cihazınızdan var olan web tarayıcınız ile (Internet Explorer, Chrome, Yandex, Firefox, Safari vb.) herhangi bir internet sitesine girmeye çalıştığınızda otomatik olarak Wi-Fi Erişim Sistemi sayfasına yönlendirileceksiniz.  Eğer yönlendirme sorunu yaşıyorsanız 212.156.136.86:8000 ip adresini tarayıcıya yazarak üyelik ekranına ulaşabilirsiniz.

Not: Üyelik girişi yapmadan bilgisayarınızda yada cep telefonunuzda internet gerektiren uygulamalara giriş yaparsanız internete bağlanamazsınız.

Önceden üye olduysanız Cep Telefonunuzu ve Şifrenizi girerek sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.


Üyeliğiniz yoksa Yeni Üye bağlantısına tıklayıp, buradaki bütün bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurduğunuzda, sistem sizi otomatik olarak Aktivasyon Onaylama sayfasına yönlendirecek ve Cep telefonunuza 4 rakamdan oluşan bir mesaj atacaktır. Üyelik kaydı esnasında şifrenizi kendiniz belirleyeceksiniz.

Üyelik işlemi sonrasında yönlendirme sırasında teknik bir arıza oluşursa Aktivasyon Kodu Onayla bağlantısına tıklayarak da gidebilirsiniz. Bu adımda Cep Telefonu numaranızı, mesaj olarak gelen Aktivasyon Kodunu ve en alttaki Güvenlik Kodunu girdikten sonra, daha önceden belirlenmiş web sayfasına yönlendiriliyorsunuz ve interneti aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz


 

Aktivasyon kodu mesaj olarak gelmediyse Aktivasyon Kodu Gönder bağlantısına tıklanmalıdır. Açılan sayfada Cep Telefonunuzu ve Güvenlik Kodunu girerek tekrar mesaj atılmasını sağlayabilirsiniz.